ملزومات:

2 کلاف 100 گرمی

میل 5 یا 4.5

(تعداد دانه ها با حساب اینکه هر5 دانه 2 سانت داده شده)

30 سانت (تقریبا 75 دانه) سرانداخته وبافت مرواریدی را تا 3 سانت می بافیم.{وهر 1.5 سانت بافت 1 دانه از اول و1 دانه از آخر کاررا کور کنید تا بافت بصورت فون بشود.} بافت ساده را شروع کنید سمت رو بافی را روی مدل قرار دهید وحدودا 2.5 سانت ببافید. در این مرحله در رج زیر بافی کل دانه ها را دوتا دوتا کور کنید یعنی دانه اول و دوم را کور کنید ودانه سوم وچهارم راباهم کور می کنیم الی آخر. با یک نخ و میل دیگر69 دانه سر انداخته 3سانت با بافت (ابری/جودانه یا مرواریدی) ببافید دانه هارا مانند بافت لباس دوتا دوتا کور کنید و بوسیله یک میل کمکی یک دانه از این بافت نواری ویک دانه از لباس روی میل قرار دهید تا این  دو قسمت باهم داخل یک میل قرار گیرد و تعداد دانه های روی میل دوباره 69 دانه بشود و بعد همه دانه ها را ببافید .سمت روی لباس از رو بافی باشد.این کار را دوباره دیگر تکرار کنید وفقط تعداد دانه تغییر می کند چون ما هر 1.5 سانت 2 دانه از کناره کار کم می کنیم. بعد از وصل لبه های تزیینی 1 سانت کشباف 2 تایی ببافید در این مرحله باید 55 دانه داشته باشید.3 سانت ساده بافی (از زیر بافی) را ادامه دهید .

                                             سجاف حلقه:

10 دانه از هر طرف را با بافت 2 رج از سمت رو و 2رج از سمت زیر ببافید. رج دوم از سمت روی لباس بعد از بافت دانه های سجاف 2دانه باید کم شود وبرای اینکه زیباتر باشد 4 دانه بعد از حاشیه حلقه را به این صورت کور می کنیم دانه 3 را جلوی دانه 1 و2 می آوریم و با دانه 1 کور می کنیم بعد دانه 4 را جلوی دانه 2 می آوریم و با هم کور می کنیم.دانه ها بافته تا 14 دانه روی میل باقی بماند بعد 2 دانه راباهم یکی میکنیم و مجددا 2دانه را با هم یکی می کنیم و 10 دانه مانده سجاف سمت چپ را مانند سجاف سمت راست می بافیم.این حالت کور کردن را در 2 مرحله دیگر تکرار میکنیم (رجهای رو) تا از دانه های وسط دو سجاف 12 دانه کم شود.بافت را بدون کور کردن تکرار بافی می کنیم تا قد لباس 24 سانت بشود.در این مرحله دانه های وسط که ساده بافی بود را بصورت کشباف میبافیم تا 2 سانت (برای جلوگیری از لوله شدن) بعد 11 دانه سجاف می بافیم دانه های کشباف کور می شود و 11 دانه آخر سجاف بافته می شود (از هر طرف 1 دانه به سجاف اضافه شود) سجافها را از هر طرف جداگانه تا 12 سانت بافته و کور می کنیم.

پشت :

به اندازه دانه های جلوی لباس سر انداخته 3 سانت بافت مرواریدی را بافته و مانند پیش لباس هر 1.5 سانت بافت, یک دانه از اول و آخر دانه ها کور می شود تا دانه ها 55 دانه شود.بعد از بافت 14 سانت لباس, 1 سانت کشباف 2 تایی میبافیم و از این مرحله مانند قسمت جلوی لباس می بافیم فقط بعد از اینکه قسمت وسط سجاف کور شد دانه های سجاف را فقط 1 سانت بافته وکور میکنیم. درزهای پهلو دوخته شده ,سجاف حلقه جلو و پشت دوخته شده و با یک بند کوتاه و 2 توپک کوچک بافت را زیباتر میکنیم.

                                             

 ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 22 تير ماه، 1391 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 کودک  [ پنجشنبه، 29 آبان ماه، 1393 ] 2628 مشاهده
 مردانه  [ شنبه، 22 آذر ماه، 1393 ] 1339 مشاهده
 طناب بافی  [ جمعه، 28 شهريور ماه، 1393 ] 1350 مشاهده
 طناب بافی  [ جمعه، 28 شهريور ماه، 1393 ] 1347 مشاهده
 طناب بافی  [ چهارشنبه، 26 شهريور ماه، 1393 ] 1446 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب